Pine Knot News - A hometown newspaper with a local office, local owners & lots of local news

Sports Schedules

 

December 28, 2018



BOYS BASKETBALL

Carlton Bulldogs

Friday, Jan. 4 7:15 pm at Floodwood

Tuesday, Jan. 8 7:15 pm at Cromwell-Wright

Friday, Jan. 11 7:15 pm at Two Harbors

Cloquet Lumberjacks

Saturday, Jan. 5 5:15 pm vs. Duluth East

Tuesday, Jan. 8 7:15 pm at Ashland

Thursday, Jan. 10 7:15 pm at Hermantown

Cromwell-Wright Cardinals

Friday, Jan. 4 6:15 pm at Silver Bay

Tuesday, Jan. 8 7:15 pm vs. Carlton

Friday, Jan. 11 7:15 pm at South Ridge

Esko Eskomos

Friday, Jan. 4 7:15 pm vs. Moose Lake/Willow River

Saturday, Jan. 5 7:15 pm at Columbia Heights

Tuesday, Jan. 8 7:15 pm vs. Grand Rapids

Fond du Lac Ojibwe Ogichidaag

Tuesday, Jan. 8 7:15 pm vs. Mountain-Iron Buhl

Friday, Jan. 11 7:00 pm at Sacred Heart

Wrenshall Wrens

Friday, Jan. 4 7:15 pm vs. McGregor

Tuesday, Jan. 8 7:15 pm at Floodwood

Friday, Jan. 11 7:15 pm at Moose Lake/Willow River

GIRLS BASKETBALL

Carlton Bulldogs

Monday, Jan. 7 7:15pm vs. Cromwell-Wright

Thursday, Jan. 10 5:45 pm vs. Two Harbors

Cloquet Lumberjacks

Thursday, Jan. 10 7:15 pm at Hermantown

Cromwell-Wright Cardinals

Monday, Jan. 7 7:15 pm at Carlton

Thursday, Jan. 10 7:15 pm vs. South Ridge

Esko Eskomos

Monday, Jan. 7 7:15 pm at Proctor

Friday, Jan. 11 7:15 pm vs Floodwood

Fond du Lac Ojibwe Ogichidaag

Tuesday, Jan. 8 7:15 pm at Greenway

Thursday, Jan. 10 5:45 pm at Chisholm

Friday, Jan. 11 6:30 pm at Silver Bay

Wrenshall Wrens

Monday, Jan. 7 7:15 pm vs. Floodwood

Thursday, Jan. 10 7:15 pm vs. Moose Lake/Willow River

BOYS HOCKEY

Cloquet-Esko-Carlton Lumberjacks

Saturday, Jan. 5 3:00 pm vs. Stillwater

Tuesday, Jan. 8 7:30 pm at Duluth Marshall

Friday, Jan. 11 7:30 pm vs. Eden Prairie

GIRLS HOCKEY

Cloquet-Esko-Carlton Lumberjacks

Saturday, Jan. 5 3:00 pm at Ashland

Tuesday, Jan. 8 7:30 pm vs. Superior

Thursday, Jan. 10 7:30 pm at Duluth Marshall

NORDIC SKIING

Cloquet-Esko-Carlton Lumberjacks

Saturday, Jan. 5 10:00 am Mesabi East Invite, Giant’s Ridge

Tuesday, Jan. 8 2:00 pm CEC Invite, Pine Valley

Saturday, Jan. 12 11:00 am Cook County Invite, Pincushion

ALPINE SKIING

Cloquet-Esko-Carlton Lumberjacks

Thursday, Jan. 3 10:00 am at Hibbing, Giant’s Ridge

Thursday, Jan. 10 10:30 am Invitational, at Lutsen

WRESTLING

Cloquet-Esko-Carlton Lumberjacks

Saturday, Jan. 5 10:30 am at Superior

Tuesday, Jan. 8 4:00 pm at Proctor

Thursday, Jan. 10 6:00 pm at Onamia

COLLEGE MEN’S BASKETBALL

Fond du Lac Tribal & Community College Thunder

Wednesday, Jan. 9 7:30 pm vs. Rainy River

COLLEGE WOMEN’S BASKETBALL

Fond du Lac Tribal & Community College Thunder

Wednesday, Jan. 9 5:30 pm vs. Rainy River

JUNIOR HOCKEY

Minnesota Wilderness

Friday, Jan. 4 7:05 pm vs. Minot

Saturday, Jan. 5 7:30 pm vs. Minot at Duluth Heritage Ctr

Friday, Jan. 11 5:00 pm at Minot

 
 

Powered by ROAR Online Publication Software from Lions Light Corporation
© Copyright 2018