Pine Knot News - A hometown newspaper with a local office, local owners & lots of local news

REACH Mentoring Program

Local Sports Schedule

 

January 24, 2020



Boys Hockey

CEC vs Bemidji at 7:30 p.m. Friday, Jan. 24

CEC vs Forest Lake at 7:30 p.m. Tuesday, Jan. 28

CEC at Hermantown at 7:30 p.m. Thursday, Jan. 30

Girls Hockey

CEC vs Bemidji at 7:30 p.m. Thursday, Jan. 30

Wrestling

CEC vs Superior at Esko High School starting with JV at 6 p.m. Tuesday, Jan. 28

CEC vs Hibbing, Mora and Pine City at Cloquet starting at 4 p.m. Friday. Jan. 31

Girls Basketball

Cloquet vs Proctor at 7:15 p.m. Tuesday, Jan. 28

Cloquet at Ashland at 7:15 p.m. Thursday, Jan. 30

Cloquet at Crosby-Ironton at 7:15 p.m. Friday, Jan. 31

Carlton at Ogilvie at 7:15 p.m. Friday, Jan. 24

Carlton vs Barnum at 7:15 p.m. Monday, Jan. 27

Carlton vs McGregor at 7:15 p.m. Thursday, Jan. 30

Wrenshall at Cook County at 4:45 Friday, Jan. 24

Wrenshall Hinkley-Finlayson at 7:15 Thursday, Jan. 30

Wrenshall vs Silver Bay at 4:45 Friday, Jan. 31

Esko at Aitkin at 7:15 p.m. Monday, Jan. 27

Esko vs Barnum at 7:15 p.m. Thursday, Jan. 30

FDL Ojibwe at Northwoods at 7:15 p.m. Monday, Jan. 27

FDL Ojibwe at Northeast Range at 7:15 p.m. Thursday, Jan. 30

Cromwell-Wright Mesabi East at 7:15 p.m. Monday, Jan. 27

Cromwell-Wright at Floodwood at 7:15 p.m. Thursday, Jan. 30

South Ridge at Silver Bay at 4:45 Friday, Jan. 24

South Ridge at ML//WR at 7:15 Thursday, Jan. 30

Boys Basketball

Cloquet vs Superior at 7:15 p.m. Friday, Jan. 24

Cloquet at Esko at 7:15 p.m. Monday, Jan. 27

Cloquet vs Proctor at 7:15 p.m. Friday, Jan. 31

Carlton vs Ely at 7:15 p.m. Tuesday, Jan. 28

Carlton vs McGregor at 7:15 p.m. Friday, Jan. 31

Wrenshall vs Cook County at 6:15 p.m. Friday, Jan. 24

Wrenshall at Duluth Marshall at 7:15 p.m. Monday, Jan. 27

Wrenshall at Mountain Iron-Buhl at 7:15 p.m. Tuesday, Jan.28

Wrenshall vs Silver Bay at 6:15 p.m. Friday, Jan. 31

Esko vs St. Cloud Cathedral at 7:15 p.m. Friday, Jan. 24

Esko vs Cloquet at 7:15 p.m. Monday, Jan. 27

Esko at Barnum at 7:15 p.m. Friday, Jan. 31

FDL Ojibwe vs Red Lake at 2:30 p.m. Saturday, Jan. 25

FDL Ojibwe vs Lakeview Christian Academy at 7:15 p.m. Tuesday, Jan. 28

FDL Ojibwe vs Cherry at 7:15 p.m. Friday, Jan. 31

Cromwell-Wright vs ML/WR at 7:15 p.m. Friday, Jan. 24

Cromwell-Wright vs Floodwood at 7:15 p.m. Friday, Jan. 31

South Ridge at Silver Bay at 6:30 p.m. Friday, Jan. 24

South Ridge at Littlefork-Big Falls at 7:15 p.m. Monday, Jan. 27

South Ridge vs ML/WR at 7:15 p.m. Friday, Jan. 31

CEC Nordic Skiing

Duluth East Invitational and Lake Superior Conference meet at Snowflake in Duluth starting at 11 a.m. Friday, Jan. 24

CEC Alpine Skiing

Invitational at Mont du Lac starting 4:30 p.m. Monday, Jan. 27

Invitational at Lutsen starting 10 a.m. Thursday, Jan. 30

 
 

Powered by ROAR Online Publication Software from Lions Light Corporation
© Copyright 2019

Rendered 02/23/2020 02:46